ABC Soczewki
ABC Soczewki
Strona główna

Soczewki barwione

 

     Soczewki barwione są na rynku już od dłuższego czasu. Produktem tym sterują trendy w modzie, a dostępna paleta kolorów barwień obejmuje dość imponujący zakres. Kiedy wybiorą już Państwo odpowiednią oprawkę mogą Państwo także podnieść indywidualność swoich okularów poprzez dodanie barwienia do soczewek. Okulary są też w końcu także modnym akcesorium podkreślającym osobisty styl ich właściciela.

     Szkła barwione ochronią oczy przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Zapewniają także naturalne, komfortowe i kontrastowe widzenie oraz ostrość wzroku nawet w rozproszonym i oślepiającym świetle. Sprawdzą się u osób, które posiadają wadę wzroku i chcą mieć okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym. 

     Zakład Optyczny Siejka zabarwi Państwa soczewki na kolory zgodne z najnowszymi trendami w modzie. Przed dokonaniem wyboru powinni się Państwo skonsultować z naszymi specjalistami: Czy soczewki te będą używane tylko jako ochrona przed słońcem, czy też będą je Państwo nosili codziennie czy też może podczas uprawiania sportów?

     Uwaga - jeśli okulary mają służyć również do prowadzenia samochodu, nie powinny być przyciemnione bardziej niż 92% - wynika to z przepisów prawa. Na wędrówki wysokogórskie lub na plażę dobrze sprawdzają się okulary z soczewkami z zabarwieniem do 96%.


Kategorie barwień soczewek okularowych:
[0] : zabarwienie   0-19% (można prowadzić samochód w dzień i nocą),
[1] : zabarwienie 20-56% (można prowadzić samochód w dzień),
[2] : zabarwienie 57-81% (można prowadzić samochód w dzień),
[3] : zabarwienie 82-92% (można prowadzić samochód w dzień),
[4] : zabarwienie 93-96% (zakaz prowadzenia samochodu).

     Obecnie możliwe jest zamówienie sobie soczewek w dowolnym kolorze. Gama różnych barw w różnych odcieniach jest bardzo szeroka.

     Istnieje ponad to możliwość uzyskania gradalnej struktury koloru na soczewkach, czyli uzyskanie na jednej soczewce kilka odcieni danego koloru, a nawet kilku odcieni różnych kolorów. 

     Najszerszą gamę kolorów można uzyskać na soczewkach organicznych - "plastikach", natomiast na soczewkach mineralnych (szklanych) możliwe jest uzyskanie jedynie różnych odcieni brązu (rzadko koloru szarego, zielonego).

     Soczewki lustrzane są rekomendowane w warunkach silnego nasłonecznienia. Zwiększają one odbicie światła od soczewki i redukują odblaski dla poprawy komfortu widzenia.

bar01.pngbar02.pngbar03.pngbar04.png