ABC Soczewki
ABC Soczewki
Strona główna

Okulary biurowe

 

     Dla niektórych użytkowników, których działania koncentrują się głównie w bliskich i pośrednich odległościach, standardowe soczewki progresywne mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Soczewki do pomieszczeń zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach potrzebujących krystalicznie czystego widzenia w pracy lub podczas wykonywania czynności precyzyjnych. 

     Jeśli w pracy skupiasz wzrok na komputerze, dokumentach, współpracownikach czy klientach, często przy sztucznym oświetleniu - to dzięki tym soczewkom poczujesz ulgę w i komfort w pracy. 

     Soczewki biurowe zostały tak skonstruowane, aby wykorzystać całe pole soczewki do ostrego widzenia bliży i odległości pośrednich. Dolną częścią soczewki będziesz wygodnie czytać dokumenty, a górną częścią korzystać z komputera oraz widzieć Twoich współpracowników przy codziennych rozmowach. 

     Poniższe grafiki przedstawiają różnice w wykorzystywaniu różnych rodzajów soczewek przy tzw. typowej pracy biurowej. 

single-vision-vs-stardard-progressives-vs-office-progressives.png dual-view-office-progressives.jpeg

     Jak widać, rozwiązanie oparte na soczewkach biurowych jest idealne przy takim trybie pracy. Należy pamiętać, że nawet najlepsze rozwiązanie dla soczewek progresywnych z najszerszym polem do widzenia stref bliskich (czytanie) i stref pośrednich (komputer) nie będzie tak ergonomiczne i komfortowe jak przy soczewkach biurowych, gdzie strefy te będą wyraźnie szersze. 

     W skrócie, zalecane są osobom, które:

  • potrzebują okulary do czytania i komputera,
  • grają na instrumentach czy malują,
  • cenią sobie komfort jednoczesnego dobrego widzenia przedmiotów bliskich i średnio oddalonych,
  • wykonują zawód: urzędnika, mechanika, artysty, pracują w biurach oraz wszelkich pokrewnych, 
  • mają prezbiopię, bowiem stanowią ogromną wygodę pracy.