ABC Soczewki
ABC Soczewki
Strona główna

Okulary relaksacyjne

maxresdefault.jpeg

 Lekarstwo na cyfrowe zmęczenie oczu

     Soczewki relaksacyjne przeznaczone są dla osób, które nie noszą jeszcze okularów lub potrzebują tylko jedną parę okularów zarówno do patrzenia w dal jak i do bliży i są w wieku pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. 

     Średnio 4-6 godzin dziennie spędzamy patrząc na ekrany smartfonów, tabletów i telewizorów. Natomiast na telefon zerkamy nawet do 80 razy dziennie! Te liczby w przyszłości mogą wzrosnąć. Małe czcionki liter oraz nieustanna zmiana ostrości w wyniku przenoszenia wzroku z przedmiotów bliskich na oddalone jest nie lada wyzwaniem dla naszych oczu. Nawet w przypadku osób w wieku 30 lat może to doprowadzić do cyfrowego zmęczenia wzroku. Coraz silniej zaczyna doskwierać zmęczenie i pieczenie oczu. Może to wywoływać bóle głowy, dekoncentrację i ogólne przemęczenie organizmu. Człowiek nie jest bowiem przystosowany do patrzenia przez wiele godzin stale na bliską odległość. Dodatkowo u osób powyżej 30 roku życia dolegliwości te są nasilane przez nieuniknione prawo natury każdego oka, polegające na powolnym zmniejszaniu się wraz z wiekiem wielkości akomodacji oka. Wskutek tego nadwyrężamy swoje oczy, które przemęczone nadmiernym wysiłkiem powodują wspomniane niedogodności.

     Soczewki relaksacyjne to idealne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i wygodne przenoszenie wzroku dzięki udoskonalonej strefie do bliży – bez względu na to, na co patrzymy. To doskonały wybór nie tylko do korzystania z urządzeń cyfrowych, ale również podczas czytania książek i gazet.

     Soczewki relaksacyjne posiadają specjalna konstrukcję, która poprzez odciążenie wysiłku akomodacyjnego wspomagają oczy w patrzeniu bez ich przemęczania. Polega to na tym iż w dolnej części soczewka posiada progresywnie nieco inną moc, wskutek czego ułatwia oczom akomodowanie. Dokuczliwości ustępują.

Hoya.jpeg

 "To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą."