ABC Soczewki
ABC Soczewki
Strona główna

Częste pytania (FAQ)


1. Czy noszenie soczewek kontaktowych jest bolesne?

Nie! Technologia soczewek kontaktowych posunęła się znacznie do przodu w ostatnich latach i już po kilku sekundach po założeniu są one praktycznie nieodczuwalne dla oka.


2. Czy soczewki kontaktowe mogą wypaść z oka?

Nie! Nowoczesne soczewki kontaktowe silnie przylegają do gałki ocznej i nie ma zagrożenia, by wypadły.


3. Jak je założyć i wyjąć?

Nasz specjalista z dziedziny doboru soczewek kontaktowych dopasuje je dla Ciebie, również zapoznając cię z procedurami zakładania, zdejmowania i ich pielęgnacji.


4. Czy dostanę infekcji?

Przy noszeniu soczewek kontaktowych istnieje ryzyko infekcji oczu, jednakże przestrzeganie zasad higieny (z którymi zapozna Państwa nasz specjalista) powoduje, iż soczewki kontaktowe stają się zupełnie bezpieczne dla oka.


5. Czy otrzymam soczewki próbne?

Prawie wszystkim pacjentom możemy zaproponować soczewki próbne, aby w domu mogli przetestować dobrane moce i rozmiar. Jeśli pierwsza para soczewek nie jest idealna, na badaniu kontrolnym wydajemy kolejną parę próbnych soczewek (bez dopłat). Daje to Państwu gwarancję, że ostatecznie dobrane soczewki będą wygodne i zapewnią dobrą ostrość wzroku.


6. Czy mogę spać w moich soczewkach kontaktowych?

Do nie dawna odpowiedz brzmiałaby – nie. Jednak już dziś są dostępne na rynku soczewki kontaktowe np. Night&Day, których nie ściąga się przed snem i można je nosić przez cały miesiąc non stop.


7. Czy mogę pływać w soczewkach kontaktowych?

Można pływać tylko w soczewkach jednodniowych. 


8. Czy mogę nosić soczewki kontaktowe mając astygmatyzm?

Tak! Są dostępne szkła kontaktowe toryczne, o których dowiesz się więcej od naszego specjalisty. Zapraszamy!


9. Posiadam okulary progresywne, czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

Tak! Nowoczesne technologie optyczne pozwalają nam zaproponować Państwu progresywne soczewki kontaktowe, które umożliwiają jednoczesne patrzenie w dal i w bliż.


10.Czy ważne są częste badania kontrolne wzroku?

Regularne kontrolne badania wzroku są istotne dla zapewnienia zdrowia Państwa oczu oraz wygodnego noszenia soczewek kontaktowych.